piece Piece - oferta

 

ekonomia Oszczędności

 

retopal Węgiel RETOPAL

 

ekologia Ekologia

 

 

 

Tanie, nowoczesne i ekologiczne ogrzewanie.

 

Jednym z najtańszych żródeł pozyskiwania ciepła, jest w chwili obecnej, spalanie specjalnie spreparowanego węgla w kotłach retortowych.

 

Kotły retortowe trafiły do Polski z Europy Zachodniej (prace związane z opanowaniem tej technologii ujęto w programie EC THERMIE będącym jednym z elementów programu JOULE THERMIE Europejskiej Komisji Antynuklearnej RTD; polskim koordynatorem programu było biuro Energy Centre w Katowicach), gdzie stosowane są szczególnie ze względu na wysoką sprawność przy jednoczesnym wypełnianiu wymogów ekologii. W naszym kraju dodatkowym atutem jest cena paliwa.

Kotły węglowe przebadano w Instytucie Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu.

Kotły stosuje się do ogrzewania domów jedno- i wielorodzinnych, zakładów usługowo-handlowych, jak również dużych obiektów komunalnych i przemysłowych, w których mogą podgrzewać także c.w.u.

Automatyczne kotły retortowe opalane są odpowiednim, wysokojakościowym gatunkiem węgla tzw. eko - groszkiem lub biomasą. Eko-groszek to węgiel kamienny nowej generacji, wysokokaloryczny, spełniający wymagania współczesnej techniki grzewczej i ekologii.

 

Zasada działania

 

W automatycznych kotłach z paleniskiem bezrusztowym tzw. retortowym spala się dokładnie taka porcja węgla, jaka jest niezbędna do uzyskania nastawionej przez użytkownika temperatury na sterowniku mikroprocesorowym. Sterowanie odbywa się na zasadzie dozowania przez wentylator odpowiednich ilości powietrza (powietrze pierwotne doprowadza się dyszami pod warstwę żarzącego się węgla, a wtórne powyżej, dla dopalania związków zawartych w spalinach) i paliwa (podajnik ślimakowy).

Sterowniki w kotłach retortowych pozwalają na płynną regulacje mocy w zakresie 30 - 100%, mogą również współdziałać z sterowaniem pogodowym. W przypadku dużych kotłowni ekonomicznie i eksploatacyjnie uzasadnione jest stosowanie kaskad kotłów.

 

Spalanie

 

Spalanie odbywa się w sposób ciągły, dzięki temu oszczędność węgla w stosunku do zwykłych kotłów węglowych sięga nawet 45%. Obsługa kotła sprowadza się do okresowego napełniania kosza zasypowego paliwa. W przypadku kotłów małej mocy konieczność uzupełniania paliwa w zasobniku wynosi raz na 3 do 6 dni. Kotły o dużej mocy mogą być zaopatrzone w układ podający węgiel z bunkra. Gromadzący się w górnej części retorty popiół usuwany jest w sposób mechaniczny.

 

 

 

 

 

 

Tanie ogrzewanie

Najtańsze, ekologiczne ogrzewanie więcej...

Biuro Nieruchomości

Nasza oferta więcej...